Akson Elektro na 4. miejscu Diamentów Forbesa 2023 wśród lubuskich firm!

Akson Elektro zajął 4. miejsce na liście Diamentów Forbesa 2023 w województwie lubuskim w kategorii „firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł”. 13 kwietnia Zarząd Spółki odebrał wyróżnienie podczas uroczystej gali w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Diamenty Forbesa dla firm o największej dynamice wzrostu

To już 15. edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu Forbes wraz z firmą Dun & Bradstreet. Jego celem jest zidentyfikowanie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w danym regionie, a wyznacznikiem jest średni roczny wzrost wartości analizowanych przedsiębiorstw. Lista opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny spółek, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość aktywów z lat 2017-2021.

Analiza obejmuje takie elementy, jak poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje. Tym bardziej miło nam poinformować, że Akson Elektro nie tylko znalazł się na liście dynamicznie rozwijających się firm, ale w regionie lubuskim zajął wysokie, 4. miejsce w kategorii małych firm z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł. To potwierdzenie naszej wiarygodności, ale też nagroda za nieustające działanie w dążeniu do oferowania wysokiej jakości usług dla naszych klientów oraz wkład w rozwój branży automatyki budynkowej i teletechniki.

Akson Elektro Diamentem Forbesa

Chociaż nie pracujemy dla nagród, każda forma docenienia naszej pracy, jest dla nas miłym akcentem. Solidne, czwarte miejsce stanowi jednocześnie potwierdzenie dla naszych Partnerów, że się rozwijamy, inwestujemy, a naszym pracownikom oraz kandydatom do pracy pokazuje, że jesteśmy w stanie zapewnić stabilne zatrudnienie i ciekawe projekty.

Każda nagroda oraz wyróżnienie cieszą – komentuje Roma Taberska, Wiceprezes Akson Elektro. – Tak jest i w tym przypadku. To, co jednak doceniam najbardziej, to konsekwencja oraz zaangażowanie naszego Zespołu w rozwój technologii świadczonych usług oraz determinacja w działaniu. Stąd też nasz claim: Technology In Action. Z każdym rokiem realizujemy coraz bardziej złożone projekty, które pozwalają na rozwój kompetencji oraz portfolio usług. Nasz zapał, chęć zmiany i odwaga są tym, co pozwala nam na systematyczny wzrost na rynkach: krajowym i zagranicznym. Wszystko to sprawia, że Akson jest liderem w zakresie instalacji systemów teletechnicznych oraz automatyki budynkowej.

Sukces Akson Elektro wynika z kilku kluczowych czynników, którymi się kierowaliśmy od początku naszej działalności, lecz przede wszystkim to wysoka jakość usług oraz profesjonalizm naszych pracowników są filarami tego sukcesu.

Otrzymanie nagrody w Diamentach Forbesa stanowi dla nas bodziec do dalszego rozwoju i wprowadzania nowych technologii, które będą wpływać na przyszłość branży elektrotechnicznej oraz automatyki. Planujemy kontynuować naszą misję innowacji, rozwijać się na arenie międzynarodowej oraz utrzymać dynamikę wzrostu.

Paweł Zdanowicz, właściciel i prezes Akson Elektro dodaje:

Nasza spółka powstała z pasji do technologii – to jest nasza aspiracja biznesowa, której wypadkową są różnego rodzaju wyróżnienia oraz nagrody. Najważniejszą nagrodą jest dla mnie zaufanie dwóch grup – Klientów i Pracowników, bo to od nich zależy możliwość rozwoju AKSON Elektro. Jestem wdzięczny i doceniam rezultat naszej pracy – naszego uporu, determinacji i konsekwencji. I zapewniam, że mamy apetyt i energię na więcej.

13 kwietnia Zarząd Spółki zjawił się w Poznaniu w CONCORDIA DESIGN podczas uroczystej gali wręczenia Diamentów Forbesa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.