Aktualności

Jak pracujemy w AKSON Elektro? Jakie odnosimy sukcesy? Śledź nasze aktualności i bądź na bieżąco. Na naszym blogu przedstawiamy naszych pracowników, ważne realizacje, ciekawe wyzwania oraz istotne osiągnięcia. Chcesz poznać nasz bliżej? Zachęcamy do lektury.


Wieloletnie doświadczenie i świeże spojrzenie na branżę, czyli o tym, jak stworzyć efekt synergii w zmianach organizacyjnych

O synergii w zespole można mówić, kiedy różnorodne umiejętności i perspektywy każdej osoby łączą się w spójną i efektywną całość. Właśnie taki efekt udało się osiągnąć w Aksonie. Zuzanna, świeża siła w zespole Akson Elektro, zaskoczyła wszystkich swoją szybką adaptacją i skutecznym podejściem do zarządzania projektami. Grzegorz, z kolei, jest pracownikiem firmy, który przeszedł wszystkie szczeble struktury organizacyjnej. Ich awanse nie tylko świadczą o indywidualnych osiągnięciach, ale także o wizji firmy, która stawia na rozwój wewnętrzny i docenianie talentów wewnątrz organizacji.

Więcej Info

Aby się rozwijać, trzeba się zmieniać. Rozmowa z Romą Taberską, Wiceprezes Akson Elektro

Aby się rozwijać, trzeba się zmieniać. Rozmowa z Romą Taberską, Wiceprezes Akson Elektro

Ponad rok temu podjęliśmy się ambitnego planu rozwoju, który już teraz zmienił kształt Akson Elektro. Taka transformacja to duże wyzwanie, zarówno dla zarządu, który podejmuje decyzje na najwyższym szczeblu, jak i dla zespołu, realizującego nowe zadania i wdrażającego nowe procedury. Jak sobie z tym radzimy? Roma Taberska, Wiceprezes Akson Elektro, zdradza, co leżało u podstaw tych ważnych decyzji oraz jak je realizujemy w praktyce.

Więcej Info

„To był rok ciekawej i intensywnej pracy”. Rozmowa z Natalią Warszawską, HR Business Partnerem w Akson Elektro

Rola HR Business Partnera jest bardzo różnie definiowana, zależna od potrzeb organizacji. Strategia personalna, obejmująca plan i warunki zatrudnienia, dotycząca polityki benefitowej, rekrutacji, onboardingu, dbania o rozwój pracowników, relacji z rynkiem oświaty, a jednocześnie wsparcie w rozwoju biznesu i dbaniu o wizerunek firmy jako pracodawcy – to szereg zadań, które się z nią wiążą. Natalia Warszawska, która dołączyła do nas rok temu, opowiada o swoim doświadczeniu w Akson Elektro i podsumowuje krótko: "Moje serce bije w kierunku rozwoju i właśnie w tę stronę chciałabym zmierzać".

Więcej Info

Elastyczność to nasza siła. Rozmowa z Klaudiuszem Taberskim, Kierownikiem Projektu w Akson Elektro

Elastyczność to nasza siła. Rozmowa z Klaudiuszem Taberskim, Kierownikiem Projektu w Akson Elektro

Czy z magistrem z historii można montować linie teletechniczne i czerpać z tego przyjemność? Przedstawiamy historię Klaudiusza Taberskiego, który od 19 lat zasila nasz zespół i z energią podchodzi do nowych wyzwań. Jak wyglądała jego droga zawodowa? Sprawdź.

Więcej Info

Akson Elektro na 4. miejscu Diamentów Forbesa 2023 wśród lubuskich firm

Akson Elektro na 4. miejscu Diamentów Forbesa 2023 wśród lubuskich firm!

Akson Elektro zajął 4. miejsce na liście Diamentów Forbesa 2023 w województwie lubuskim w kategorii "firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł". 13 kwietnia Zarząd Spółki odebrał wyróżnienie podczas uroczystej gali w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Więcej Info

Ambitne projekty wymagają zwinnego podejścia. Rozmowa z Grzegorzem Kaczmarkiem, szefem PMO w Akson Elektro

Zmieniamy nasze struktury, a naturalną konsekwencją tych zmian są awanse wewnętrzne. Jeden z nich przypadł naszemu wieloletniemu pracownikowi, Grzegorzowi Kaczmarkowi, który doskonale radzi sobie z zarządzaniem realizacją naszych projektów. Od teraz zmierzy się z jeszcze większymi wyzwaniami na stanowisku Project Manager Officer. Jakie stawia sobie cele oraz co planuje, by je osiągnąć? Zapraszamy do lektury.

Więcej Info

Nasze wartości to nasz kompas. Rozmowa z Michałem Kozinogą, Koordynatorem projektów w Akson Elektro

Wraz z pierwszymi powiewami wiosny w szeregach Akson również czuć zmiany. To jednak nie wynik nagłej zmiany klimatu, a proces poprzedzony solidnym, merytorycznym przygotowaniem. O pracy nad strategią firmy oraz naszymi wartościami opowiada Michał Kozinoga, Koordynator projektów w Akson Elektro.

Więcej Info

Case study: Realizacja dla Jeronimo Martins Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim

Case study: Realizacja dla Jeronimo Martins Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim

Miesiąc. Tyle czasu mieliśmy, żeby dla centrum logistycznego Jeronimo Martins zamontować system sygnalizacji pożaru oraz zabezpieczenia przeciwogniowe na terenie całego obiektu. Jak udało nam się dotrzymać takiego krótkiego terminu? Przeczytaj nasze case study z tej realizacji.

Więcej Info

Nowa inwestycja na horyzoncie. O wyzwaniach i zadaniach przy nowym projekcie rozmawiamy z Łukaszem Piskorskim

O budowaniu relacji z inwestorem i generalnym wykonawcą. Rozmowa z Łukaszem Piskorskim, kierownikiem projektu

Czy można przygotować się na to, co nieprzewidywalne? Jak planować w zmiennym środowisku? Łukasz Piskorski to nasz doświadczony kierownik projektu, który doskonale wie, że prace nad realizacją wymagają przede wszystkim umiejętności zarządzania zmianą. Na naszym blogu zdradza, jak przygotowuje się do nowej inwestycji i co robi, by mimo pełnych wyzwań warunków pracy budować trwałe relacje z inwestorem oraz wykonawcą.

Więcej Info

realizacja dla ceva wrocław akson elektro

Najważniejszy jest cel

„Bycie kierownikiem projektu to umiejętne żonglowanie zasobami – czasem, materiałem i oczekiwaniami różnych stron – Pracowników, Pracodawcy i Klienta. Czasami bywa gorąco, ale dla mnie osobiście liczy się stan, gdy prace dobiegają końca i te wszystkie strony są zadowolone” – tak o swojej pracy opowiada Michał Kozinoga, kierownik projektu, który z rozmowie z nami przedstawia własną ścieżkę rozwoju w firmie Akson Elektro.

Więcej Info

Akson Elektro realizacja: Focus Mall w Zielonej Górze

Nasza realizacja: Focus Mall w Zielonej Górze

Nie była to pierwsza galeria handlowa w naszym portfolio, ale zdecydowanie największa i najbardziej specyficzna. Dlaczego? O jednej z najbardziej wymagających realizacji w historii Akson Elektro opowiada Maciej Szczodrowski, kierownik naszego działu projektowego.

Więcej Info

Nasza realizacja: Urząd Marszałkowski w Szczecinie. Rozmowa z Maciejem Łabą

Nasza realizacja: Urząd Marszałkowski w Szczecinie. Rozmowa z Maciejem Łabą

Dbamy o to, by nasi pracownicy realizowali ciekawe wyzwania. Jednym z nich z pewnością były prace związane z modernizacją i budową Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Zostanie on oddany do użytku jeszcze w tym roku, dlatego już teraz dzielimy się tym ciekawym przedsięwzięciem w rozmowie z naszym Automatykiem, Kierownikiem Projektu, Maciejem Łabą.

Więcej Info

Elastyczność i zwinność w AKSON Elektro

Elastyczność i zwinność w AKSON Elektro

Dynamika branży sprawia, że nie możemy stać w miejscu. Nowe rozwiązania i innowacje wdrażamy na każdym etapie realizacji, ale wszystko zaczyna się zawsze od początku – projektu. Nasz dział projektowy składa się obecnie z trzech specjalistów, na których czele stoi Maciej Szczodrowski. W jaki sposób podchodzi do zadań i wyzwań, jakie przynoszą nam kolejni, coraz bardziej wymagający klienci? Sprawdź.

Więcej Info

Luz i kreatywność w automatyce

Luz i kreatywność w automatyce

„Bycie wyluzowanym sprzyja kreatywności, a czy nie o to chodzi w pracy inżynierskiej?” – to słowa Piotra Zdanowicza, który w rozmowie z nami podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym związanym z nadzorem projektów w zakresie automatyki przemysłowej i… sprawdźcie sami jak działa i nad czym pracuje kadra inżynierska w firmie AKSON Elektro.

Więcej Info

akson elektro zielona góra projektowanie instalacji niskoprądowych

Technologia w działaniu – działanie w technologii

Co ma ze sobą wspólnego inteligentne budownictwo przemysłowe, motoryzacja, projektowanie i kreatywna praca w zgranym zespole? Dlaczego można połączyć te wszystkie elementy w jednej osobie? O technologicznej mieszance i twórczej pracy porozmawialiśmy z Pawłem Berbeciem, projektantem z zielonogórskiego AKSON Elektro.

Więcej Info

Akson Elektro z prestiżową nagrodą od Siemens

Najwyższa jakość oraz terminowość wykonywanych przez nas projektów doprowadziły do przyznania nam w 2018 r. prestiżowych wyróżnień i nagród przez firmę Siemens.

Więcej Info