O NAS

Firma AKSON Elektro działa od 2002 r. i od tego czasu buduje swoją pozycję na rynku jako lidera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań teletechniki oraz automatyki. Dzięki realizacji projektów na terenie Polski i zachodniej Europy przekształcamy przestrzenie pracy, przemysłu i życia w inteligentne, bezpieczne i komfortowe miejsca oraz środowiska.


Z PASJIDO TECHNOLOGII

Mamy na swoim koncie już ponad 500 realizacji w różnej skali. Nieustannie inwestujemy w rozwój własnej kadry, czego dowodem jest fakt, że jako jedna z niewielu firm w Polsce, posiadamy ekspertów przeszkolonych w zakresie tworzenia modeli 3D, symulacji procesu budowy i tworzenia dokumentacji technicznej z zastosowaniem systemu BIM. Wyróżnia nas dbałość i standaryzacja w zarządzaniu projektami, a także wykorzystanie autorskich narzędzi IT do analizy efektywności pracy na inwestycjach. Aktualnie rozpoczynamy prace badawczo-rozwojowe z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Dzięki pasji i szerokiej wiedzy technicznej naszego ponad 80-osobowego zespołu projektujemy, montujemy oraz uruchamiamy, a także integrujemy zaawansowane systemy bezpieczeństwa i zarządzania energią. Specjalizacja w tworzeniu kompleksowych rozwiązań dla inteligentnych budynków, w tym prefabrykacji szaf sterowniczych stawia Akson Elektro na czele branży pod względem innowacji i efektywności.

Nasz obszar specjalizacji to duże obiekty, jak galerie handlowe, budynki użyteczności publicznej oraz projekty związane z sektorem przemysłowym: hale, magazyny, centra logistyczne i linie produkcyjne. W tych obszarach Akson Elektro jest synonimem bezpieczeństwa i niezawodności, oferując solidne systemy teletechniczne, rozwiązania automatyki budynkowej oraz kompleksową obsługę od montażu linii technologicznych po utrzymanie ruchu, serwis, remonty oraz ich relokację.

2002

ZAŁOŻENIE FIRMYAKSON ELEKTRO

Naszą misją od początku istnienia było dostarczanie wiedzy inżynierskiej w zakresie systemów bezpieczeństwa i automatyki. Z czasem rozszerzyliśmy działalność na nowe kierunki.

2013

ZMIANYORGANIZACYJNE

Rok 2013 zapoczątkował proces zmian organizacyjnych wewnątrz firmy oraz budowę naszego autorskiego oprogramowania do zarządzania projektami, na który pozyskaliśmy dotację unijną.

2018

OTRZYMANIENAGRODY SIEMENS

Nagroda SIEMENS za realizację obiektu BZWBK (obecnie Santander) we Wrocławiu, najbardziej zautomatyzowanego obiektu w Polsce, potwierdziła wysoką jakość naszych usług i umiejętności w zakresie automatyki przemysłowej.

2021

STWORZENIE KONCEPCJIMONITOROWANIA PRAC

Stworzenie koncepcji monitorowania postępu prac każdego elementu na budowie w technologii BIM, wdrożenie jej do autorskiego oprogramowania oraz rozpoczęcie testów na projekcie Tesla Gigafactory, realizowanego dla firmy Elektra M&E Polska.

WHATWE DO?

Najwyższa jakość i terminowość realizowanych przez nas projektów zostały zauważone i nagrodzone wyróżnieniami przyznanymi przez firmę Siemens.

Bezpieczeństwo, niezawodność i zgodność z najbardziej rygorystycznymi normami to wyróżniki naszych instalacji teletechnicznych.

Usługę prefabrykacji układów automatyki realizujemy kompleksowo - od przygotowania projektu, przez montaż i testy, po serwis i utrzymanie.

Bierzemy na siebie wszystkie Twoje problemy związane z utrzymaniem infrastruktury technicznej. Zapewniamy jej efektywność i pełne bezpieczeństwo.

Klientom indywidualnym i korporacyjnym oferujemy nowoczesne instalacje oparte o najlepsze podzespoły na rynku.

> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ